Satelitní menu:

  • konvertor Diavolo
  • Ceny z našeho eshopu:
  • Motor Opticum DM 2400 - 1280,-
  • Cryptoworks TechniCrypt - 1100,-
  • Ferguson ARIVA 100E - 1990,-
  • Ferguson ARIVA 200 - 2560,-

Typy koaxiální kabely

Dle použití:

Koaxiální kabely se dělí na kabely pro venkovní a vnitřní použití. Koaxiální kabel pro venkovní použití by měl splňovat min. základní kriteria na rozsah teplot. V případě požadavku delší bezporuchovosti a nutnosti výměny, lze použít kabely s UV krytím.

 

Koaxiální kabely dle odolnosti:

V naší nabídce naleznete kabely pro různá prostředí. Mezi speciality patří koaxiální kabely pro použití do vlhkých prostor nebo pro nestandardní použití např. pod zemí

 

Koaxiální kabely dle průměru:

Koaxiální kabel se nejčastěji vyrábí v tloušce 5-7mm. Na trhu naleznete i koaxiální kabely v průměrech menších. Tyto kabely pro satelitní příjem nejsou příliš vhodné z důvodů nedostatečného stínění a oddělení dostatečnou vrstvou středového vodiče od stínění. Tyto koaxiální kabely, byť je to lákavé, doporučujeme použít jen v nutné nouzi nemožnosti protáhnutí rozměrnější kabeláže.

 

Koaxiální kabely dle kvality a útlumu:

Z pohledu zákazníka je každý koaxiální kabel stejný. Ideální s minimální cenou za metr. Po instalaci takovéto kabeláže, přesně dochází k výpadkům a nevysvětlitelným poruchám. Jak poznat kvalitní koaxiální kabel? Každý prodejce by Vám měl poskytnout k náhledu rozpis parametrů kabelů, kde je hlavně podstatný parametr útlumu na 100m kabelu při frekvenci vyšší jak 2000 Mhz (satelitní pásmo cca 1000-2500MHz). Nekvalitní koaxiální kabel poznáte i podle provedení středového vodiče. Mezi nejlevnější patří koaxiální kabely s poměděným kovovým středem. Celoměděný středový vodič narozdíl od poměděného zaručuje vyšší propustnost a kvalitu signálu. Dále by u parametrů kabelu mělo být i uvedeno v jakých podmínkách a teplotních rozsazích je možné jej aplikovat. Čím dál více se na montážích setkáváme i s kabely s dutinkovou vzduchovou výplní, které jsou vhodné převážně jen pro instalace horizontálního rozložení s minimálním ohybem. U tohoto kabelu je nepřiměřený ohyb opět zdrojem problémů. Tyto parametry jsou zásadní při delších trasách, při montáži např. 5m kabelu od paraboly k receiveru, je nutné vybrat jen venkovní provedení kabelu a parametry útlumu jsou v tu chvíli vzhledem k délce nepodstatné.

 

 

 

 

 

 

 

 

www.anteny-milovice.cz
  Antény, kamery a satelitní technika - prodej, servis a instalace, obchod@anteny-milovice.cz, telefon: 733 325 522, www.anteny-milovice.cz