Jdete s dobou a módnimi hity?

Každá doba s sebou přináší spoustu novinek. Některé jsou praktické, jiné pouze módní, další zase nevyhnutelně nutné. Jaké jsou podzimní hity letošního roku?

Pestré ponožky

Už se vám to jistě stalo. V šuplíku s ponožkami prostě nebyl žádný pár dvou stejných ponožek. A tak jste to riskli, jedna modrá, druhá s jednorožcem. A dnes je z takového kombinování doslova módní hit, který se úspěšně prodává. Každá ponožka v páru je jiná, barevně jsou ale promyšleně sladěné. Už je máte taky?

Kultovní seriály

Kultovní seriály frčely vždycky, ale poslední doba, kdy jsme častěji následkem covidu zavření doma, jim nahrává ještě víc. Kdo by neslyšel o seriálu Hra o trůny, Hra na oliheň, nebo třeba o jednom z nejoblíbenějších a nejlépe hodnoceném seriálu s názvem Černobyl, který byl natočen podle pravdivých tragických událostech v Pripjati na Ukrajině. Někomu stačí každý večer jeden díl, jiný fanoušek je schopen stáhnout i několik dílů po sobě. Nedávno se dokonce konal festival kultovních filmů a seriálů pro skalní fanoušky s názvem Comic con.

Platba pomocí chytrého telefonu nebo hodinek

Ve velkých obchodech, restauracích, nákupních centrech a většinou i v malých obchodech už není potřeba k placení hotovost. Hravě zaplatíte použitím svého chytrého telefonu nebo chytrých hodinek. A ten už má dnes téměř každý. Stačí jediné pípnutí. Mějte však u sebe alespoň kovové drobné, jinak se vám možná nepodaří získat například nákupní vozík.

Štíhlá postava

Nemusíme si nic nalhávat, štíhlé ženy byly v kurzu vždy. A ne jinak je tomu dnes. V dnešní době to mají ženy ale daleko jednodušší, než třeba před 50 lety. Máme více informací o metodách hubnutí, umíme se zdravěji a dietněji stravovat. Smíme navštěvovat fitka, posilovny nebo venkovní workoutová hřiště. Hubnutí je tedy snadnější. A jedním ze skvělých pomocníků pro hubnutí je také laserová liposukce. Velice moderní a sofistikovaný způsob, jak lze pomocí laserového paprsku rozbít tukové buňky pomocí přeměny laserové energie na teplo. Tuk se pak velice jednoduše a rovnoměrně odsaje pomocí kanyly. Výsledkem je pak krásně hladká kůže bez nežádoucích tukových polštářů.

Kostkované kabáty

Nejoblíbenějším vzorem pro podzimní a zimní kabáty je jednoznačně kostka. Móda, která se ve vlnách vrací, a jejíž oblíbenost nezná hranic, obsadila i naše šatníky. Aby váš kabát dokonale vyniknul, doplňte jej jednobarevnou kabelkou a jednobarevným oblečením. Pokud rádi experimentujete, doporučujeme vyzkoušet také oversized kabát, čili kabát ve větší konfekční velikosti. Na zimu je to rozhodně praktické, protože se vám pod něj vejde ještě huňatý svetr. Kostkovaný vzor však neovládl pouze kabáty. Jeho nápadité a veselé vzorování se promítá i na použité materiály pro sukně, saka, košile a košilové šaty.

Ostrovní domy

Jak by se vám líbilo, nebýt se svým domem závislí na poskytovatelích elektrické energie, vodě a plynu? Ano, i to je možné! Ostrovní dům znamená, že je naprosto odříznutý od dodávek energií. Vodu získává z vlastní studny, a zachytáváním dešťové vody, kterou čistí pomocí čističky odpadních vod. Elektrická energie je vyráběna například prostřednictvím solárních panelů ze slunce a skladována v bateriích. Topení a ohřev vody zajišťují tuhá paliva, dnes jsou oblíbené například peletové kotle. Ostrovní domy vznikají v rekreačních oblastech, které někdy nejsou napojeny na síť dodávek energií a lidem se velmi zamlouvají.

A jaké fenomény zaujaly v poslední době vás? Oblíbili jste si některý z výdobytků moderní doby a jste na něm závislí tak, že si bez něj již nedokážete představit svoji budoucnost? Napište nám, který to je!

Jan Kováč