Permanentní make-up v Praze vám vykouzlí řada kosmetiček. Víte, jak dlouho takový make-up skutečně vydrží a zda je potřeba jej obnovovat?

Přemýšlíte právě nad tím, že si necháte permanentní make-up v Praze vykouzlit? A zajímá vás, jak vlastně tato technika probíhá a zda vyžaduje nějakou speciální péči? Přečtěte si hned několik základních informací, které byste měli znát dříve, než na tuto proceduru za vaší kosmetičkou vyrazíte.

Aplikace pigmentu do pokožky

Nejprve je třeba říct, že permanentní make-up nedokáže plně nahradit dekorativní líčení. Pokud si potrpíte na výraznějším vzhledu, budete i nadále nuceni přípravky dekorativní kosmetiky využívat. Jak se píše v TOMTO článku, permanentní make-up si bere za úkol především zvýraznění několika prvků na obličeji. K tomu dochází za pomoci aplikace pigmentů do vrchní vrstvy pokožky.

Celý proces můžeme zdánlivě přirovnat k tetování. Rozdíl však symbolizuje výdrž. Zatímco klasické tetování bude vaše tělo zdobit již po celý život, permanentní make-up postupem času vybledne. Proč tomu tak je? Je to jednoduché. Při tetování dochází k aplikaci pigmentu do jiné vrstvy pokožky než u permanentního make-upu.

Zpozornět by přitom měly ty dámy, které se často potýkají s nejrůznějšími alergiemi. V takovém případě lze doporučit, aby celý zákrok nejprve zkonzultovali se svým lékařem.

Řasy, obočí nebo rty

Pravděpodobně vás nyní napadá otázka, co všechno si můžete nechat prostřednictvím permanentního make-upu nalíčit. Jak již bylo řečeno, tato procedura si bere za cíl pouhé zvýraznění základních rysů. Z toho důvodu je možné například dokreslit a vytvarovat obočí, vytetovat precizní oční linku nebo nanést slušivý pigment na vaše rty.

Vše byste pochopitelně ještě před zákrokem měli s kosmetičkou zkonzultovat. Postupuje se většinou tak, že kosmetička nejprve provede líčení s klasickými přípravky. Jakmile se ujistí, že jste s výsledkem spokojená, odlíčí vás a bude stejné barevné odstíny aplikovat i s pomocí jehliček.

Není přitom třeba se ničeho obávat. Jelikož obličej představuje velmi citlivé místo, může vám kosmetička ještě před zákrokem aplikovat lokální anestetikum. Díky tomu o ničem nebudete vědět.

Permanentní make-up dělá zástup kosmetiček. Jak si vybrat tu nejlepší?

Pokud se již pro permanentní make-up rozhodnete, čeká na vás hledání ideálního kosmetického salónu, ve kterém budete s provedenými službami spokojení. Při pátrání lze určitě doporučit dát na hodnocení ostatních zákaznic, které salon navštívili před vámi.

A samozřejmě je důležitá i profesionalita a kosmetické vzdělání kosmetičky, která vám bude zákrok provádět. Pokud najdete některé práce, které již má za sebou, nebojte si je prohlédnout a zhodnotit, zda je to to pravé i pro vás. Salon by vždy měl splňovat ty nejpřísnější hygienické návyky. Přeci jen podstupujete zákrok, pro který sterilní prostředí symbolizuje opravdu nezbytnost.

A dávejte i pozor na to, že nezkušené kosmetičky mohou pigment aplikovat příliš hluboko do pokožky. Díky tomu tak získáte tetování na celý život, které však na první pohled je prakticky nerozeznatelné. Pokud byste se po několika letech rozhodli pro změnu, korekce by již nebyla vůbec snadná, pokud ne absolutně nemožná.

Permanentní make-up nevydrží navždy

Jak jsme již naznačili, permanentní make-up na vašem obličeji nevydrží navěky. To, za jak dlouho budete muset přijít do salonu na obnovení make-upu přitom záleží hned na několika faktorech. Prvním z nich je věk nositelky. Mladším ženám se kůže obnovuje rychleji, a proto i rychleji ztrácejí pigment uvnitř pokožky. Dalším rozhodujícím faktorem je i míra, s jakou se potíte. Pokud často sportujete, může z vaší pokožky permanentní make-up vymizet o něco rychleji.

Jan Kováč