Trápí vás zarůstající chloupky v tříslech? Známe řešení!

Zarůstající chloupky v tříslech trápí více lidí, než by se mohlo zdát. Jsou to převážně ženy, pro koho je důležité mít třísla bez ochlupení, ale ani muži nezůstávají s odstraňováním chloupků úplně pozadu. Zarůstání chloupků se řeší nejvíce v letním období, kdy se oblékají plavky. Nejvíce je řeší mladší, sexuálně aktivní ženy a muži. Ti, kterým záleží na jejich vzhledu, už zjistili, že zarůstání chloupků zamezí nejvíce úplná likvidace chloupků a jejich kořínků prostřednictvím laserové depilace. Proč nám vlastně chloupky zarůstají? Můžeme to ovlivnit? 

Jak vypadá zarůstající chloupek?

Následkem holení nebo vytrhávání ochlupení kdekoliv na těle může chloupek takzvaně zarůst. Znamená to, že se neprotlačí vrchní vrstvou pokožky a začne růst pod ní. Ve výsledku se pak ve zkrouceném tvaru vyvíjí a roste v podkoží, kde je jeho přítomnost nevítaná.

Proč je zarůstání chloupků v tříslech tak nepříjemné?

Celý tento proces může být doprovázen svěděním a v horším případě také zánětem, tedy hnisáním. Hnisání je většinou doprovázeno i bolestí, zarudnutím a otokem. Pokud zarůstá v jednom místě chloupků více, může se kůže zanítit a projevovat opravdu nepříjemnými pocity. Obzvláště v tříslech nebo v podpaží jsou zarůstající chloupky opravdu velmi nežádoucí.

Jak se o zarůstající chloupky v tříslech správně starat?

Objevili jsme opravdu skvělou možnost, jak se se zarůstáním chloupků skvěle vypořádat! Znáte již laserovou epilaci? Víte, co dokáže? Fandíme moderním technologiím a rádi se svěřujeme do péče profesionálů. V případě odstraňování chloupků laserem je to navíc spojeno s návštěvou velmi příjemného pracoviště, kde vás chloupků dokážou zbavit i natrvalo. Nevěříte?

Zapomeňte na holení!

Proč to doporučujeme? Holení nebo trhání strojkem je dnes již přežitou metodou odstraňování ochlupení. Stojí to spoustu času při pravidelné péči v koupelně. Pro holení je třeba stále dokola nakupovat holicí pomůcky a také kosmetiku pro péči o oholenou pokožku. 

Trhání je zase bolestivé a není vůbec vhodné pro odstraňování ochlupení na některých částech těla, jako jsou například třísla nebo podpaží. Aby chloupky po holení nebo trhání nezarůstaly, existují speciální krémy, které tento problém řeší. Efekt je však většinou nedostačující.

Jak předejít zarůstajícím chloupkům napořád?

Napořád to lze jedině prostřednictvím již zmiňované laserové epilace. Jak to funguje? Laserové záření se dokáže zamířit přímo do vlasového folikulu chloupku, kde se spojí s melaninem – barvivem. Kořínek uvnitř se díky tomu zahřeje na vysokou teplotu a v podstatě spálí. Nedochází však k žádnému zahřívání kůže, či snad k popáleninám. Chcete vědět, jak laserová epilace dokáže zabránit zarůstajícím chloupkům?

Laserová epilace však nefunguje hned napoprvé. Růst chloupků je totiž nepravidelný a ne všechny chlupy jsou aktivní ve stejnou dobu. Laser tak dokáže zacílit pouze na některé z nich. Proto je třeba se objednat na několik návštěv za sebou, aby byl efekt likvidace kořínků chloupků opravdu intenzivní.

Kolik návštěv je potřeba k úplné likvidaci chloupků?

Na tuto otázku nelze odpovědět zcela jednoznačně. Je mnoho faktorů, které ovlivňují, jak rychle se chloupky bude dařit likvidovat:

  • pohlaví klienta
  • síla chloupku
  • stáří klienta
  • barva chlupů a celková pigmentace
  • epilované místo na těle
  • schopnost regenerace chloupků.

Pokud máme být konkrétnější, uveďme si to na příkladu: tmavovlasý starší muž bude muset navštívit laserovou epilaci rozhodně víckrát, než například světlovlasá mladá dívka.

Jak to máte se zarůstajícími chloupky? Stále se tímto problémem trápíte? A nebo jste se již objednali na laserovou epilaci? Jak je to vlastně s ochlupením jinde ve světě?

Jan Kováč