S nadměrným padáním vlasů se obraťte na trichologa – Praha je díky dostatku kvalitních klinik pro řešení vašeho problému ideální!

Když potřebujete zastavit nadměrný úbytek vlasů, pomůže vám trichologie a Praha je pro vás v tomto ohledu „městem zaslíbeným“. Že nevíte, co slovo trichologie vlastně znamená? A už vůbec netušíte, proč hledat pomoc právě v naší metropoli? Nevadí. Proto jsme dnes tady, abychom si vše, co se vám při záchraně vaší kštice může hodit, nějak srozumitelně objasnili. Padání vlasů je sice do jisté míry normální a nevyhne se mu žádný člověk. Pokud vám jich však ubývá tolik, že je změna na první pohled patrná, máte problém. Problém, který vyžaduje co nejrychlejší a nejefektivnější řešení.

A kde jinde začít, než právě u trichologa?

Zkušeného trichologa v Praze nebudete hledat dlouho

Odborníci tvrdí, že každému člověku denně vypadne i více než 100 vlasů. A jelikož jde o přirozený fyziologický jev, kdy jsou staré vlasy postupně nahrazovány novými, nemusí nás to prý nijak znepokojovat. Když ale začne přirozená pokrývka hlavy citelně řídnout, nastávají potíže. Jen málokdo se s tím totiž dovede vyrovnat. Obzvláště ženy často panikaří a ve snaze o záchranu své „chlouby“ začnou zkoušet všechno možné, co by nepříznivou situaci zvrátilo. Určité obavy a nervozita jsou sice pochopitelné, ale panika, ta rozhodně není namístě. Jde totiž o problém značně rozšířený, a proto na něj už před pěknou řádkou let soustředila svou pozornost medicína. Vznikl dokonce úzce specializovaný obor, díky kterému lze ve většině případů nalézt uspokojivé řešení.

Řeč je o trichologii, která je na problémy s vlasy a s vlasovou pokožkou zaměřena. A tak přestože vám nadměrné padání vlasů začalo komplikovat život, není nutné, abyste to brali nějak tragicky. Pomoc může být snadnější, než by vás napadlo. A to zejména tehdy, pokud se ji vydáte hledat do našeho hlavního města. Kvalitních klinik estetické medicíny, kde vám nabídnou jak trichologické vyšetření, tak následnou léčbu, je totiž v Praze celá řada.

Moderní postupy odhalí příčinu vašich potíží

Medicína dnes a denně přichází s novými léčebnými postupy a její možnosti se neustále rozšiřují. Estetické medicíny se to samozřejmě týká také. Zvětšení poprsí, modelace rtů a dokonce i úprava pozadí, to jsou zákroky, které lze už dnes považovat za celkem běžné. A nejinak je tomu i v případě transplantace vlasů. Abyste však zbrusu nové vlasy vůbec nepotřebovali, musíte zachránit to, co vám na hlavě ještě zbývá. Budete-li mít štěstí, nejenže nepříznivý trend zastavíte, ale můžete ho i zvrátit. Vlasy přestanou nadměrně padat a jejich dřívější růst se obnoví. Zkrátka nastane rovnováha. K tomu je však nezbytné nejprve navštívit specialistu. Tricholog s pomocí nejmodernějších postupů zpravidla vcelku rychle odhalí příčinu vašich potíží a doporučí optimální způsob léčby. Vyšetří nejen vaše vlasy, ale také vlasovou pokožku, jejíž neuspokojivý stav je často hlavním zdrojem problémů.

Nechcete po světě chodit s holou hlavou? Představa, že byste nosili paruku, je vám nanejvýš nepříjemná? A ani transplantaci vlasů nepovažujete za ideální řešení? Objednejte se na kliniku co nejdříve! Ve spolupráci s trichologem máte velmi slušnou šanci, že se z nepříjemné situace brzy dostanete.

Chcete se vyhnout transplantaci?

Pokud se nehodláte smířit s nepřízní osudu a „nastřelení“ nových vlasů si chcete nechat až jako poslední záchranu, spolupráce s odborníkem bude nezbytná. Až dojde na vyšetření, na rovinu přiznejte, jaký je váš životní styl. Ten má totiž na kvalitu i na hustotu vaší kštice nezanedbatelný vliv. Že je nutné o vlasy správně pečovat, to zřejmě dobře víte. Je vám ale známo, čím jim můžete škodit a co je pro ně naopak prospěšné? Pokud to netušíte, tricholog vám situaci objasní. Zpravidla se vám dostane těchto doporučení:

  • Ihned přestaňte kouřit!
  • Omezte konzumaci alkoholu na minimum!
  • Dodržujte pitný režim!
  • Zařaďte do svého jídelníčku více potravin bohatých na vitamíny!
  • Zvyšte příjem minerálů!
  • Vyhýbejte se stresovým situacím!
  • Zahoďte nekvalitní kosmetiku!

Tricholog není hokynář

Nejdůležitější je, abyste s návštěvou specialisty dlouho neotáleli. Čas může sehrát nesmírně důležitou roli! V jakém stavu je váš organismus, potažmo pokožka vaší hlavy a samozřejmě také vlasy, to odborník zpravidla rychle zjistí. Poradí vám, co můžete pro sebe udělat sami a zřejmě navrhne i nějakou speciální terapii, díky které se jistě brzy dostaví očekávané výsledky. A obavy stranou! Tricholog bývá člověk vzdělaný, který ví nejlépe, jak váš problém řešit. Zkrátka to není žádný „hokynář“, který by se vám jen snažil prodat předraženou kosmetiku. Nic takového!

Rozhodně nespoléhejte pouze na vlastní síly a vyhledejte nejbližší kliniku! Jak jsme už řekli, v Praze by to neměl být žádný problém!

Nebo snad nechcete mít vlasy jako dřív? Vážně ne?

Jan Kováč