Vše o odstranění tetování laserem – diskuze na internetových fórech vám pomohou správně se rozhodnout!

Co se můžete dozvědět o odstranění tetování laserem v diskuzích na nejrůznějších internetových fórech? Jaké detaily týkající se tohoto estetického zákroku jsou tam nejčastěji probírány? A mohou vám být v případě, kdy se svého tetování chcete zbavit právě laserovou metodou, informace z těchto diskuzí k užitku? Jestliže si kladete podobné otázky, zřejmě to myslíte vážně a hodláte dát své „tělesné výzdobě“ definitivní sbohem. Jinak byste se nepokoušeli zjistit, co takový zákrok obnáší. 

Co by vás mělo zajímat

Abychom vám poněkud ulehčili práci, kterou s pátráním po relevantních informacích budete mít, připravili jsme stručný výčet toho nejpodstatnějšího, co by vás mělo zajímat. V diskuzních příspěvcích se totiž kromě důležitých a faktických věcí někdy objevují rovněž nepodstatné detaily či dokonce pouhé dojmy. Takové, které vám zřejmě nebudou k ničemu.

Co byste tedy měli hledat? Jaké informace mají pro vás význam, když nechcete udělat chybu, kvůli které byste nakonec nemuseli být spokojeni s výsledkem zákroku nebo třeba s cenou, kterou za něj budete nuceni zaplatit?

Odstranění tetování laserem – diskuzní fóra jako zdroj informací

Diskuzní fóra plná rozmanitých příspěvků jsou nedílnou součástí celé řady webových stránek. Takové „online“ verze novin a časopisů se bez nich rozhodně neobejdou. Běžně na ně však narazíte i jinde. Ve vašem případě bude asi nejlepší, pokud se poohlédnete po nějakých stránkách, které jsou zaměřeny přímo na estetickou medicínu nebo alespoň na fyzickou krásu a nejrůznější metody zkrášlování. Podobných webů existuje více než dost. Lidé zkrátka vylepšování svého zevnějšku věnují spoustu času a takové stránky tedy rozhodně nemají o návštěvníky nouzi. Faktem také je, že člověk se zdobil odjakživa a navíc byl v tomto ohledu často velice vynalézavý. Egyptské mumie by „mohly vyprávět“. Ale k věci. Ať už jste si v minulosti nechali na tělo vyobrazit jakýkoliv motiv, chcete se ho nyní zbavit. A informace, které můžete načerpat z řady diskuzních příspěvků, vám mohou nepochybně přijít vhod.

Než se však začnete pídit po tom, zda odstranění tetování laserem bolí, kolik za zákrok zaplatíte nebo kde vám ho nejlépe provedou, ujasněte si, zda je pro vás tato moderní metoda vůbec vhodná!

Když vám to zdraví nedovolí

Možná jsou vaše důvody závažné a možná tak trochu malicherné. Kdo ví? Jedno je však jisté. Ať už chcete dát pryč tetování kvůli tomu, že nemůžete sehnat zaměstnání nebo třeba jen proto, že vám už k vašemu aktuálnímu věku příliš „nesedí“, musíte si ujasnit, jakou metodu k tomu využijete. Historie tetování je stará tisíce let. A za tu dobu prošly vývojem nejen tetovací postupy, ale rovněž metody, jimiž si člověk nechává tuto tělesnou výzdobu odstranit. Takže je rozhodně na výběr. A přestože je laserová metoda považována za jednoznačně nejlepší, zdaleka ne každému je jejích výhod dopřáno. Existují totiž jistá zdravotní omezení. Samotnému zákroku vždy předchází odborná konzultace. Pokud při ní lékař zjistí, že trpíte některou z následujících chorob, obvykle vám doporučí jiné řešení:

 • Epilepsie
 • Diabetes
 • Onemocnění srdce
 • Vážnější kožní choroba
 • Hemofilie

Méně příjemná řešení

Určitě dobře víte, že je tetování už hezkých pár let v módě. A tak jistě není divu, že se jím zdobí jak známé a populární osobnosti, tak i „obyčejní“ lidé. Ať už jste ale hvězdou šoubyznysu nebo dělníkem pracujícím na stavbě, můžete později dospět k rozhodnutí, že se tetování zase zbavíte. Pokud vám bude ze zdravotních důvodů odepřen efektivní a téměř bezbolestný laser, zbývají už jen méně příjemná a někdy nepříliš spolehlivá řešení:

 • Vyříznutí motivu skalpelem
 • Vybělení tetování fyziologickým roztokem
 • Odstranění motivu chirurgickou frézkou

Co potřebujete vědět

Řekněme, že jste po zdravotní stránce více méně v pořádku a můžete podstoupit ošetření laserovým přístrojem. V takovém případě se v internetových diskuzích shánějte po informacích, které vám pomohou udělat to nejlepší možné rozhodnutí. Zkušenosti diskutujících lidí mohou být pro vás velice cenné. A co by vás mělo hlavně zajímat? Jaké věci potřebujete vědět, když si chcete dát tetování odstranit laserem? Snažte se zjistit přinejmenším toto:

 1. Kde byl konkrétní zákrok proveden – abyste věděli, na koho se obrátit nebo jaké klinice se naopak raději vyhnout
 2. Jaký typ přístroje byl použit – protože s laserem se můžete setkat hned v několika odlišných variantách, přičemž tzv. Nd:YAG laser je odborníky považován za nejefektivnější
 3. Jak zákrok probíhal – a to počínaje přípravou, přes samotný průběh až po následnou péči o ošetřené místo
 4. Jakého bylo dosaženo výsledku – to vás jistě bude zajímat ze všeho nejvíce. Určitě nechcete, aby vám po tetování zůstala velká nevzhledná jizva nebo jinak poškozená kůže
 5. Kolik odstranění motivu stálo – protože ceny se na jednotlivých klinikách estetické medicíny mohou celkem významně lišit

Informace mají svou cenu

Není toho málo, co byste měli vědět ještě dřív než se se žádostí o pomoc obrátíte na nějaké odborníky. Skvělých specialistů, kteří váš problém vyřeší, máme sice v České republice hodně. Ale jak už to bývá, najdou se také výjimky. Informace získané na internetu, na nějaké diskuzní platformě, vám mohou být v tomto ohledu rozhodně k užitku. Mají zkrátka svou cenu, tak na to myslete včas!

A závěrem  „ruku na srdce”. Prozradíte nám, co vás přivedlo na myšlenku, že se svého tetování zbavíte? Je to vaše svobodné rozhodnutí nebo na vás někdo tlačí? Třeba manželka?

Jan Kováč