Transplantace vlasů – zkušenosti odborníků jsou jednoznačné. Nejlepších výsledků dosáhnete s technologií SmartGraft

Jaké mají s transplantací vlasů zkušenosti odborníci? Jaké metody považují za nejefektivnější? A co by vám většina z nich doporučila, pokud byste se chtěli nejprve pokusit o zlepšení neuspokojivého stavu vaší kštice vlastními silami? Pokud máte potíže s nadměrným padáním vlasů, zřejmě si kladete nejrůznější otázky. Nejprve vás asi napadne, že máte zkrátka smůlu. Následovat budou úvahy o věcech, které mohly situaci zapříčinit a pravděpodobně začnete také hledat nějaké řešení. Nejdříve se možná pokusíte situaci zlepšit svépomocí. A teprve v okamžiku, kdy bude zřejmé, že se vám ani trochu nedaří, začnete pátrat po odborných metodách, případně rovnou po specialistech, kteří by si s vaším problémem co nejlépe poradili.

Co můžete pro své vlasy udělat, aby byly bohaté a vydržely vám až do pozdního věku? Co si máte počít, když začnou ve velkém vypadávat? A jaké metodě se vyplatí dát přednost ve chvíli, kdy žádná „samoléčba“ nezabírá?

Transplantace vlasů – zkušených odborníků u nás přibývá

Ztrátu vlasů může každý člověk snášet jinak. Záleží na celé řadě okolností. Existují muži, kteří se s takovou situací vypořádají bez mrknutí oka. A některým z nich holá hlava snad ještě dodá na mužnosti. Horší už to bývá u žen. Bujná kštice k něžnému pohlaví přece jen tak nějak patří. Pokud o ni žena přijde, na duševní rovnováze jí to nepřidá. Ani to však nemusí platit vždy. Existují dámy, kterým sluší velmi krátký sestřih a někdy dokonce i zcela lysá hlava. Je ovšem pravda, že většina lidí bez ohledu na pohlaví zpravidla nese ztrátu vlasů docela těžce. Některým se podaří situaci zachránit více méně přirozenou cestou. Jiným pak nezbývá, než aby se se žádostí o pomoc obrátili na nějaké odborníky. Úzce specializovaných klinik, na kterých se věnují transplantaci vlasů, naštěstí v České republice přibývá, takže se potřebné péče může dostat každému, kdo o to projeví zájem.

Než si něco řekneme o transplantační metodě, kterou by vám pro její vysokou úspěšnost zřejmě doporučila většina zkušených odborníků, nabídneme vám několik jednoduchých rad. Budete-li se jimi řídit, třeba se vám podaří nepříznivý vývoj zvrátit. Návštěva kliniky pak možná nebude vůbec nutná!

Pomůžete si sami?

Vlasy jsou nedílnou součástí lidského organismu a jejich nadměrný úbytek proto může mít celou řadu příčin. Takových, o nichž by vás možná ani nenapadlo přemýšlet. Všimli jste si, že ztrácíte vlasy rychleji než je běžné? Začala se vám na hlavě dokonce objevovat téměř holá místa? Jste z toho zoufalí? Je sice pravda, že vám „pocit štěstí“ může vrátit estetická medicína, ale nejprve se pro jistotu podívejte, co je zcela ve vašich rukou. Pokuste se zjistit, co pro svůj organismus můžete udělat sami. Není toho málo.

  • Skoncujte s tabákem!
  • Omezte pití alkoholu na minimum!
  • Snažte se vyhýbat stresu!
  • Upravte svůj jídelníček – prospějí vám hlavně ryby, ořechy, zelenina a ovoce!
  • Neničte si vlasy nekvalitní kosmetikou!
  • Omezte používání fénu a dalších pomůcek!

Stres jako hlavní viník?

Mít hlavu plnou vlasů je pro většinu z nás příjemné. Rozhodně to však není žádná samozřejmost! Někdo má smůlu a plešatění si nese v genech. Jiný přirozenou pokrývku hlavy začne ztrácet vlivem nezřízeného životní stylu, kdy jsou obvykle na vině především alkohol, tabák a nedostatek odpočinku. A někdy i tvrdé drogy. To jsou nicméně věci, které člověka asi příliš nepřekvapí. Mnoho lidí si však neuvědomuje, jak významný vliv na úbytek vlasů může mít například takový stres. Obzvláště tehdy, potýká-li se s ním člověk dlouhodobě, dovede stres napáchat nemalé škody. Pokud jde o plešatění, často bývá dokonce jeho hlavním viníkem. Proto, je-li to jen trochu možné, naučte se se stresem bojovat! Zkrátka zvolněte tempo a většinu věcí, které nemají pro spokojený život valný význam, jednoduše hoďte za hlavu! Určitě vám to prospěje a navíc tím možná zachráníte i svou kštici!

Efektivní SmartGraft

Odborníků, kteří vám mohou pomoci ve chvíli, kdy se padání vlasů nedaří zamezit žádnou z přirozených cest, je u nás naštěstí stále více. Některé z klinik navíc disponují tím nejmodernějším vybavením. Ptáte se, jak má ale obyčejný člověk poznat, jaké řešení, jaká technologie nebo jaký přístroj jsou pro transplantaci vlasů nejlepší? Máte pravdu. Laik se v tom zorientuje jen těžko. Obvykle tedy nezbývá než důkladně propátrat internet. Odborných textů, ale i nejrůznějších recenzí či diskuzí na dané téma je k dispozici stále více. A co se z nich můžete dozvědět? Nejčastěji se setkáte s tvrzením, že k nejefektivnějším technologiím, které má moderní estetická medicína k dispozici, patří tzv. SmartGraft. A co se za tímto označením skrývá?

Jde o nejnovější metodu, která je ve srovnání s dalšími možnostmi méně invazivní, dosahuje větší úspěšnosti uchycení vlasových štěpů a její aplikace navíc nezabere tolik času jako v případě starších technologií. Většina zkušených odborníků by vám ji zřejmě neváhala doporučit. Ovšem samozřejmě až tehdy, pokud vaše vlastní snaha o záchranu vlasů selže.

Máte tušení, v čem by mohlo být jádro vašeho problému? Hodně kouříte, nezdravě jíte nebo snad holdujete alkoholu? Anebo jste ve stresu od rána do večera?

Jan Kováč